Prace magisterskie z Informatyki, a perspektywy zawodowe.

Prace magisterskie z Informatyki bardzo rozwijają studentów intelektualnie. Ważne, aby praca magisterska, była skorelowana z Twoją przyszłą pracą zawodową. Najlepiej by rozwiązywała ona jakieś konkretne programy związane z działalnością danego przedsiębiorstwa.

Informatyka jest bardzo złożoną dziedziną, która dynamicznie się rozwija. W ramach niej, powstaje coraz większa ilość specjalności. Przykładowo programista Java ma inny obszar kompetencji, aniżeli programista PHP. Ogólnie określenie “informatyk” staje się pojęciem bardzo ogólnym. Warto jest, być zwłaszcza programistą. Wystarczy spojrzeć na zarobki programistów. Raport firmy Sedlak & Sedlak dla branży IT 2017 zawarto wynagrodzenia rozmaitych programistów.  Przedstawiono w tym raporcie zarobki brutto programistów z przynajmniej 3-letnim stażem. W przypadku następujących grup programistów  pensje brutto kształtują się następująco:

    Zarobki poszczególnych programistów

  • specjaliści JAVA/JEE/J2EE: 9500 – 12200;
  •  specjaliści C/C++ : 9 500 – 11 600;
  • programiści aplikacji mobilnych: 8 000 – 13 500;
  • programiści .NET/C# : 8 300 – 11 3000;
  • programiści PHP: 7 700 – 11 400;
Praca magisterska z Informatyki może być Twoją przepustką do wymarzonej kariery!

Szacuje się, że w Polsce brakuje obecnie 50 tysięcy programistów,   natomiast  w całej Europie brakuje obecnie 800 000 programistów. Perspektywy zawodowe dla informatyków są więc bardzo dobre. Obecnie powstaje coraz więcej prywatnych szkół, które uczą programować. Programowaniem coraz częściej zajmują się także kobiety. Kompetencje cyfrowe są wymagane już nie tylko od informatyków, ale również od kadry zarządczej (przykładowo w firmach produkcyjnych).

Prace magisterskie z Informatyki – na co zwrócić uwagę?

Prace magisterskie z Informatyki powinny być pisane z pasją. Powinny one uwzględniać przyszły obszar działalności zawodowej danych studentów. Generalnie dobrze już podczas studiów zdobywać pierwsze szlify informatyczne. Dzięki temu po zakończeniu studiów  można pochwalić się już pierwszymi projektami informatycznymi.

Projekt strony internetowej
Tworzenie pracy magisterskiej z Informatyki poszerza Twoje horyzonty!

Temat pracy magisterskiej z Informatyki musi być ściśle skonsultowany z promotorem. Obecnie pracodawcy poszukują przede wszystkim specjalistów. Sam dyplom jest dla nich drugorzędny. Im większe masz praktyczne doświadczenie, tym większa jest Twoja rynkowa wartość.

„Edukacja formalna zapewni ci przeżycie, samokształcenie – fortunę”. Jim Rohn

To jest żelazna zasada, która panuje na informatycznym rynku pracy. Napisanie nawet najlepszej pracy magisterskiej z Informatyki, nie kończy edukacji w tej dziedzinie. Wielu informatyków twierdzi, że programowania tak naprawdę nauczyli się podczas tworzenia konkretnych projektów i realizacji przydzielonych zadań.

Jeśli tworzysz obecnie swój tekst naukowy z Informatyki bądź projekt informatyczny i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie, to zapraszamy serdecznie!
Pomoc w pracach dyplomowych z Informatyki

Dodaj komentarz