Kupowanie prac magisterskich – czy to legalne i moralne?

Kupowanie prac magisterskich często uważa się za niemoralne. Żyjemy w świecie, gdzie postęp techniczny i technologiczny jest coraz szybszy. Nieustannie zwiększa się ilość kanałów informacji oraz ilość samych informacji, którymi jesteśmy zalewani każdego dnia.

Nic dziwnego, że nasz umysł został niejako zmuszony na przestawienie się na  dynamiczne działanie. Zaczynamy więc prowadzić szybką selekcję operowanie skrótami, ekspresową eliminację niepotrzebnych czy śmieciowych wiadomości. W takim świecie nie bardzo jest miejsce na skrupulatne studiowanie pojedynczych zagadnień,  gdyż ugrzęźlibyśmy po same uszy, chcąc wszystko dogłębnie zbadać.

Tworzenie pracy magisterskiej jest bardzo trudnym zadaniem!

Taka tendencja jest powodem, dla którego pisanie pracy dyplomowej okazuje się karkołomnym zadaniem. Często nie mamy na to ani czasu, ani najmniejszej ochoty. Dzisiejszy rynek wychodzi temu naprzeciw, oferując kupno gotowej pracy licencjackiej, magisterskiej, inżynierskiej. Możliwe jest nawet kupienie pracy doktorskiej praktycznie ze wszystkich dziedzin i kierunków studiów.

Kupowanie prac magisterskich – czy to legalne i moralne?

O ile samo kupno pracy nie jest w Polsce nielegalne, o tyle złożenie swojego podpisu pod taką pracą owszem. Potencjalnie możemy kupić pracę dyplomową jako wzór, z którego będziemy korzystać przy pisaniu własnej, ale w praktyce nikt nie płaci kilkaset złotych czy kilku tysięcy za wzór do wykorzystania. Całe prace licencjackie, magisterskie, doktorskie czy inżynierskie możemy nawet znaleźć w sieci.

Pisanie pracy dyplomowej może być sporym wyzwaniem!

Coraz bardziej zapadamy w oportunizm, sięgając tylko po to, co szybkie, łatwe, gotowe i dostępne od zaraz. Również nasza moralność jest nieustannie wypaczana przez poruszanie się w świecie hipokryzji. Nie ma się więc co dziwić, że dzisiejsi studenci nie mają skrupułów w korzystaniu z wszelkich „pomocy” naukowych, aby zdobyć dyplom, gdyż taki jest dzisiejszy trend, iż człowiek bez wykształcenia jest niewiele wartą jednostką, bez szans na godziwą pracę i płacę.

“Prawdą jest to, co wytrzyma próbę doświadczenia”. Albert Einstein

Kupienie pracy magisterskiej nie zamyka drogi do kariery. O sukcesie rynkowym danego kandydata decyduje jego praktyczna przydatność danej firmie. Historia zna przypadki miliarderów bez wykształcenia. To w naszych umysłach znajduje się sekret sukcesu.

Jeśli tworzysz obecnie swój tekst naukowy z Informatyki bądź projekt informatyczny i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie, to zapraszamy serdecznie!
Pomoc w pracach dyplomowych z Informatyki

Dodaj komentarz