Sklep internetowy na pracę magisterską z Informatyki

Sklep internetowy to z pewnością świetne zagadnienie na pracę magisterską z informatyki. Stworzenie takiego projektu może dać Tobie nie tylko tytuł magistra, ale również wartościową wiedzę, która może być przydatna podczas Twojej kariery w branży IT. Ten artykuł opisuje jak pisać o takim serwisie internetowym w swojej pracy dyplomowej.

Tradycyjna praca magisterska składa się minimum z trzech rozdziałów. Ten artykuł będziemy pisać, jakby ta praca dyplomowa miała taki właśnie, klasyczny układ. Poza tym opiszemy tutaj technologie, które są używane do tworzenia sklepów internetowych.

“Sukces nigdy nie jest efektem “słomianego zapału” – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień”. James Madison

Z reguły pierwszy rozdział pracy magisterskiej z Informatyki traktuje o różnych aspektach teoretycznych. Na pewno Twoja praca dyplomowa musi określić, czym tak naprawdę jest sklep internetowy. Generalnie to pojęcie można zdefiniować jako serwis internetowy, który umożliwia zarówno kupowanie, jak i sprzedawanie produktów przez sieć internetową.

Tworzenie sklepu internetowego daje Tobie cenną wiedzę!

Sklepy internetowe tworzy się z reguły w technologiach PrestaShop oraz Magento. Są to oprogramowania, które w znaczący sposób ułatwiają budowę sklepów Internetowych. Dzięki nim o wiele szybciej i taniej można postawić taki serwis internetowy, ponieważ nie trzeba całego kodu budować zupełnie od nowa. Pierwszy rozdział musi zawierać opis technologii, w których tworzone są sklepy internetowe.

Przegląd technologii wykorzystywanych do budowy sklepów internetowych.

PrestaShop stanowi otwarte oprogramowanie sklepu internetowego. Wszelkie opłaty w jego używaniu pojawiają się gdy użytkownik chce zacząć działać w pełni komercyjnie. Zaletą PrestaShop jest prostota oraz intuicyjność w tworzeniu kolejnych elementów serwisu internetowego. W zasadzie do obsługi sklepu internetowego zbudowanego na PrestaShopie nie trzeba być wysokiej klasy programistą. Z drugiej strony, ceną prostoty obsługi, są generalnie mniejsze możliwości, w stosunku do głównego konkurenta PrestaShop – oprogramownia Magento.

Handel internetowy bardzo szybko się w Polsce rozwija!

Magento podobnie jak PrestaShop jest również otwartym oprogramowaniem, które ma służyć do tworzenia rozbudowanego sklepu internetowego. Bazuje ono na frameworku PHP o nazwie Zend. Magento jest oprogramowaniem o olbrzymich możliwościach. jednakże, aby z powodzeniem go używać, trzeba dobrze znać język PHP oraz rozmaite elementy frameworka Zend.

Projekt strony internetowej
Praca magisterska z Informatyki o sklepie internetowym może dać Tobie cenną wiedzę!

Pewną alternatywę do zaprezentowanych tutaj technologii jest wykorzystanie WordPress‘a, a konkretnie wtyczek, które można do niego dodać. Dzięki nim można również zrobić prosty sklep internetowy. Jedną z najpopularniejszych wtyczek tego typu jest na pewno wtyczka Woocommerce.

Praca magisterska z Informatyki jest sporym wyzwaniem!

Inną alternatywą może być po prostu zbudowanie sklepu internetowego całkowicie od nowa. Jest to jednakże rozwiązanie najdroższe oraz najbardziej czasochłonne. Nie daje ono również gwarancji satysfakcjonujących efektów. O wiele łatwiej jest postawić na sprawdzone rozwiązania, aniżeli zaczynać wszystko od podstaw.

Rozdział drugi i trzeci pracy magisterskiej pracy magisterskiej o sklepie internetowym.

W rozdziale drugim swojej pracy magisterskiej z Informatyki musisz już zaprezentować praktyczną część Twojej pracy dyplomowej. Należałoby tu przedstawić działanie Twojego sklepu internetowego w praktyce. Kluczową rzeczą jest określenie, czym tak naprawdę chcesz handlować i jakie są perspektywy na rynkowy sukces asortymentu, który chcesz w swoim sklepie oferować. Oczywiście Twoja praca magisterska może zawierać jedynie sam projekt tego sklepu. Nie musisz od razu zakładać działalności gospodarczej. Wystarczy, że pokażesz, jak Twój sklep internetowy działa na lokalnym serwerze (np. localhost’cie).

Własny sklep internetowy jest sporym wyzwaniem!

Ostatni rozdział Twojej pracy magisterskiej z Informatyki powinien zawierać odpowiednie podsumowanie. Poza odpowiednimi wnioskami możesz również pokusić się o refleksje, co do komercyjnego sukcesu sklepu internetowego, który stworzyłeś. Warto tutaj podać również swoje sugestie co do przyszłych kierunków rozwoju handlu internetowego. Na pewno wzbogacą one Twoją pracę dyplomową.

Sklep internetowy na pracę magisterską z informatyki – konkluzja.

Sklep internetowy jest z pewnością fantastycznym pomysłem na pracę magisterską z Informatyki. Dzięki takiej pracy dyplomowej zdobywasz cenną wiedzę techniczną, która na pewno może zaprocentować w podczas Twojej kariery w szeroko pojętej branży IT.

“Człowiek pozbawiony wyobraźni nie ma skrzydeł”. Muhammad Ali

Warto na pewno przemyśleć wybór technologii, w której chcesz ten sklep internetowy tworzyć. Przykładowo jeśli stworzysz zaawansowany projekt sklepu internetowego w technologii Magento, to wówczas łatwiej będzie Tobie zdobyć posadę programisty PHP o specjalizacji Magento. Innymi słowy, wybór technologii, którą wykorzystasz w swoim projekcie, może mieć wpływ na kształt Twojej kariery.

Być może ten projekt sklepu internetowego będzie stanowić dla Ciebie wstęp do otwarcia własnej firmy i prowadzenia sprzedaży produktów przez Internet. Jak wiadomo, handel jest najszybszą formą akumulacji kapitału. Możliwe, że stworzony przez Ciebie projekt będzie dla Ciebie preludium do rozpoczęcia własnej, profesjonalnej działalności biznesowej.

Jeśli tworzysz obecnie swój tekst naukowy z Informatyki bądź projekt informatyczny i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie, to zapraszamy serdecznie!
Pomoc w pracach dyplomowych z Informatyki

Dodaj komentarz